Plastikowe klocki kojarzą się z zabawką przeznaczoną dla najmłodszych dzieci. Jednak na sklepowych półkach znajdziemy zestawy przeznaczone dla nastolatków, a nawet dorosłych. 

Jakie klocki kupić nastolatkowi?

W tym wieku dziecko może bez problemu korzystać z nawet bardzo rozbudowanego zestawu klocków. Nie ma już raczej obawy, że włoży sobie jakiś mały element do nosa czy buzi. Dziecko w tym wieku ma już raczej dość mocno sprecyzowane zainteresowania. Dlatego fajnie, żeby klocki w jakiś sposób do nich nawiązywały. W sklepach znajdziemy zestawy inspirowane motoryzacją, Gwiezdnymi Wojnami, i wieloma innymi popularnymi seriami. Tak naprawdę każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie. Oczywiście klocki dobrej jakości sporo kosztują, jednak ich zaletą jest duża trwałość. Z takiego zestawu będzie mogło korzystać kilkoro dzieci i prawdopodobnie nie zauważymy nawet najmniejszych śladów użytkowania. Maluchy będą mogły “odziedziczyć” klocki po starszym rodzeństwie.

Dlaczego warto kupować dzieciom klocki?

Zabawa klockami ma bardzo wiele zalet. Po pierwsze rozwija wyobraźnię i logiczne myślenie. Budując wcale nie trzeba korzystać ze schematów dołączonych w zestawie. Możemy być bardziej kreatywni i tworzyć własne, nawet bardzo fantazje konstrukcje.

Dodatkowo układanie klocków odciąga dziecko od komputera czy smartphone. Po drugie wspólna zabawa klockami to świetny sposób na integrację całej rodziny. Jednak jeśli w domu są maluchy, to zawsze powinny korzystać z małych klocków pod nadzorem. W innym przypadku mogą połknąć mały element bądź włożyć go sobie do noska…

Po trzecie zabawa klockami praktycznie nigdy się nie kończy. Zawsze możemy stworzyć z nich coś nowego. Budowanie pozwala na odstresowanie się, co jest  niezwykle ważne w dzisiejszych czasach.

Podsumowując Różne klocki plastikowe to idealna zabawaka dla całej rodziny.  Firmy produkujące zabawki już dawno to zauważyły i stworzyły zestawy klocków plastikowych dedykowanych całkowicie  dorosłym  użytkownikom. Dzięki nim każdy z nas może choć przez chwilę oderwać się od rzeczywistości i poczuć się jak beztroskie dziecko.